Regency – luksuslik mööbel suursugusele interjöörile

Regendistiilis mööbel ühendab endast vormide peenuse ja gratsioossuse. Selle mööbli abil saab luua sundimatuid suurilmalikke interjööre.

Tekkelugu

Stiili tekkeaeg langeb kokku perioodiga, kui Prantsusmaa alaealise troonipärija asemel asus valitsema Orleansi hertsog. Pärast Prantsusmaa eelneva kuninga Louis XIV surma, mitmeid dünastiasõdasid ja riigi majandusliku seisu halvenemist, jäi kuninglik varakamber tühjaks. Suursugune „kõrgaeg“ leidis oma lõpu ning Versailles’ sisustusega seotud probleemide lahendamisest ei saanud olla juttugi. Prantsuse aristokraatia paraadkunst vahetus intiimsete salongide peensusega. Suurilmalik elu muutus vaoshoitumaks ning see peegeldus otsekoheselt ka interjööril ja eelkõige mööblidisainil.

Stiili eripärad

Regency stiil on oma loomu poolest üleminekuks barokkstiili külmalt paraadlikkuselt kergemale ja sõbralikumale rokokoole. Stiili eripärad:

  • esemete dekoori iseloom. Armastatud ornamentideks on keerukad krussid, lintide põimumine, kõige keerulisema iseloomuga on merekarpide motiiv;
  • materjalid. Lisaks traditsioonilistele looduslikele materjalidele kasutatakse ka eksootilisi;
  • kergus, viimistluse õhulisus;
  • pinna jaotamine sujuvate nurkadega raamide abil;
  • mustrite sümmeetrilisus ning samal ajal ornamentide ja figuuride vaba paigutus, mis loob õhulise ja kerge mulje.

Regendistiilis mööbel on kaunistatud maalingutega, mis on teostatud pastellvärvides (näiteks õlekarva, roosade, sinistes ja muudes värvides). Diivanite, tugitoolide ja toolide selgadel on ümarad vormid, treitud mööblijalgu kaunistatakse stiliseeritud puulehtede ja naiste peadega. Toolide seljad meenutavad tihtipeale vanakreeka vaase, neid luuakse nikerdatud ažuurornamentidena. Uhke kummut on tõstetud madalatele jalgadele ja sellel on tavaliselt kolm sahtlit. Peen poolbaldahhiiniga voodi erineb barokkajastu hiiglaslikust magamisasemest.


Tootevõrdlus (0)Klapplaud messingist käppadel
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Inglismaa Materjal: mahagon Seisukord: vana

99.00€ Hind käibemaksuta: 82.50€

Näidatud 1 kuni 1. Kokku on 1 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)