Kirstud ja laekad on kaasaegsetes interjöörides taas moes


Kirst on kandnud tavalise talupoja kodus utilitaarne otstarve. Selles hoiti riideid. Tugevuse suurendamiseks rautati neid metallribadega, vahel maaliti neile ka erksaid pilte. Kaanel oli lukustusvahend, kuna justnimelt kirstus hoiti kõike, mis omanikule kallis. Kaupmeeste ja aadlike kodudes oli neil lisaks utilitaarsele otstarbele ka interjööri kaunistuselemendi roll. Need olid kaetud nikerdatud mustritega ja kaunistatud metallist dekooriga. Keskajal kaunistasid kõrgema soo esindajad enda riidekirste vappidega ja nimetähtede põimikutega ning katsid maalingutega, millel kujutati jahistseene.

Laegas – daamisaladuste hoidja

Lisaks kasutati koduses majapidamises laialdaselt ka laekaid. Meistrid püüdsid kaunistada neid peente mustritega, eriti kui tööd tehti daamide jaoks. Mõned laekad kujutasid endast tõelisi šedöövreid. Daamid hoidsid neis enda aardeid, väikeseid tualettesemeid ja südamlikke armastuskirju. Kaasajal on vanaaegne laegas oma omaniku uhkuseks ja disaini unikaalseks dekoratiivelemendiks.

Antiigi- ja vanavara pood pakub kollektsionääridele ja antiigi hindajatele valiku kirste, laekaid ja teisi, salapärase ajalooga esemeid. Vanaaegsed esemed kannavad endas salapärasuse ja romantika jälgi. Igasugune interjöör näeb nendega välja ebastandardne. Lisaks on antiikesemed lihtsalt ilusad.

Investeerides antiikesemete ostu, kannate hoolt enda tuleviku eest. Ajapikku muutuvad vanaaegsed unikaalsed esemed ainult kallimaks. Kõik kliendid on meile teretulnud.


Tootevõrdlus (0)Laegas nikerdustega
Valmistamisaasta: 1950 Materjal: puit Seisukord: vana

59.00€ Hind käibemaksuta: 49.17€

Kirst antiikne
Valmistamisaasta: 1850 Päritolumaa: Rootsi Materjal: puit Seisukord: antiikne

199.00€ Hind käibemaksuta: 165.83€

Kirst Ameerikast
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Ameerika Materjal: puit Seisukord: vana

99.00€ Hind käibemaksuta: 82.50€

Kirst Ameerika disain
Valmistamisaasta: 1850 Päritolumaa: Ameerika Materjal: puit Seisukord: antiikne

149.00€ Hind käibemaksuta: 124.17€

Näidatud 1 kuni 4. Kokku on 4 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)