Vanaaegsed õmblusmasinad – kasulik rariteet õmblemise harrastajatele ja ebatavaliste interjööride kaunistamiseks


Isikliku ajalooga õmblusmasinad on praktilised ja ilusaid, neid loetakse nende esemete hulka, mille omamise üle saab olla uhke. Neid läheb vaja nii töötamisel kui ka interjööri kujundamisel.

Mida on neis väärtuslikku?

Iga vana õmblusmasin on rariteet, mida saadavad legendid. Need on osaks enda omanike ja nende perekondade ajaloost. Osa eduka äri või ellu jäämise viisi loomise loost aegadel, kui ellu jäämine oli praktiliselt võimatu. Vana õmblusmasin Singer oli paljude perekondade jaoks ainsaks vahendiks, mis aitas teenida leivaraha näljasel sõjajärgsel ajal.

Kuigi need on valmistatud enam kui sada aastat tagasi, võivad need siiski tuua kasu enda omanikele ka tänapäeval. Käsitöömeistrid kasutavad hea meelega vähenõudlikke kasutatud õmblusmasinaid selliste tugevate materjalide õmblemiseks nagu: present, nahk, purjeriie jms. Neid on kerge parandada isegi kodustes tingimustes, lisaks on neid ka lihtne kasutada.

On olemas veel mitmeid põhjuseid, miks eelmiste sajandite õmblusmasinate müük ostjatele huvi pakub. Nende seast võib välja tuua müüdid, mis räägivad masinate varustatusest ja sisemusest. Räägitakse, et nende konstruktsioonis on väärtuslikust pallaadiumist ja plaatinast valmistatud detaile. Isegi on olemas versioon, mille järgi aitas õmblusmasina kullast valatud raam emigreeruda aristokraatidel revolutsiooni järel ning võtta endaga kaasa tubli osa enda varandusest justnimelt selle märkamatu eseme näol. Õmblusmasinatel on palju mõistatusi.

Rikkalik valik

Meie poe teostatav kasutatud õmblusmasinate müük on mugav ja seaduslik. Suurepärane antiik õmblusmasin Singer eristub teistest tänu:

  • pikale süstikule;
  • massiivsele käsirattale;
  • hammasrataste paariga varustatud käsiajamile;
  • kahekordsele aasale;
  • massiivsele malmist alusele.

Kasutamiseks kõlblikud ja tähelepanu väärt on ka Nõukogude ajal toodetud õmblusmasin Husqvarna Rootsist. Vanematel mudelitel on peened kaarjad korpused, uskumatult ilusad malmist valatud platvormid ning isegi unikaalse kujuga jalaajamid.

Kaasaegne kasutatud õmblusmasinate müük annab esteetidele võimaluse end veidi hellitada. Enamik enne 20. sajandi keskpaika toodetud mudelitest on inkrusteeritud pärlmutriga, nendele on kantud tuntud isikute portreed, puidust osad aga kaunistatud nikerdustega. Massooniühiskonna liige Zinger on pakkunud ostjatele isegi seeriat aparaate, mille korpusel oli kujundatud looži sümboolikat ja sfinkse.


Tootevõrdlus (0)Õmblusmasin Singer
Päritolumaa: Rootsi Materjal: täispuit + spoon + malm Seisukord: vana

119.00€ Hind käibemaksuta: 99.17€

Õmblusmasin Husqvarna
Valmistamisaasta: 1910 Päritolumaa: Rootsi Materjal: malm + tammepuit Seisukord: antiikne
1

149.00€ Hind käibemaksuta: 124.17€

Näidatud 1 kuni 2. Kokku on 2 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)