Kirjutuslaud kaunistab teie kodu


Kirjutuslaud on olemas nüüdseks paljudel, kes vajavad niivõrd tähtsat ja funktsionaalset mööblieset. Antiiksesemest unistavad õrnalt ja armastusega kõigest vähesed elegantsuse armastajad.Vanaaegsed kirjutuslauad on alati erinenud oma elegantsuse, unikaalsuse, ajaloolise mineviku, materiaalse ja kunstilise väärtuse poolest. Justnimelt eelnimetatud omaduste tõttu vanaaegsete esemete austajad seda armastavadki.

Kvaliteetne ja vastupidav argipäevaelu osa

Lähiminevikus valmistati mööblit vaid puidust ja klaasist (va furnituur ja kinnituselemendid). Puidust laud on väga vastupidav toode, mis võib teenida enda omanikke aastasadade kaupa, seda loomulikult vaid juhul, kui mööblieset nõudekohaselt hooldada.

Igal ajastul oli tal teatud konfiguratsioon:

  • Keskaeg erines massiivsuse ja kandiliste vormidega, millel puudusid igasugused liigsed kaunistused;
  • Renessanssiajastu toob aga kardinaalseid muudatusi ning aadelkonna seas tulevad kasutusele luksuslikud mudelid, mida kaunistati filigraansete nikerduste ja kallihinna inkrustatsiooniga. Lauaplaadid hakkasid omandama erinevaid piirjooni. Teravaid nurki asendasid ovaalsed ja ümarad vormid;
  • 18. sajandil sai lauast funktsionaalne mööbliese, millel puudus igasugune ekstravagantsus.

Kaasajal kehtivad omad reeglid. Tänapäeval on moes plastikust, laminaadist, melamiinist ja muudest materjalidest valmistatud tooted, mis oma välimuse poolest väga meenutavad puitlaudasid. Vaid tõelised imelised hindajad langetavad oma valiku vanaaegsetele kvaliteettoodetele.

Antiikne kasutatud kirjutuslaud on reeglina varustatud väljatõmmatavate sahtlitega, mis on ettenähtud kirjutusvahendite ja dokumentide hoidmiseks. Valmistamisel kasutati sellised materjale nagu tamme-, pähklipuu puit. Väga populaarsed on renessansi, rokokoo, Bretoni stiilis kaubad.


Tootevõrdlus (0)Kirjutuslaud viie sahtliga
Valmistamisaasta: 1890 Päritolumaa: Rootsi Materjal: kasepuit Seisukord: antiikne

349.00€ Hind käibemaksuta: 290.83€

Näidatud 1 kuni 1. Kokku on 1 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)