Sekretärkapp on mugav koht dokumentide hoidmiseks


Sekretärkappi eripäraks on lahtikäiv plaat, mille funktsionaalseks eesmärgiks on kasutamine lauana. Veel kolm aastakümmet tagasi tegid usinad õpilased selliste „koolipinkide“ taga koduseid töid ning valmistusid ette kooliks.

Kappi eripärad

Sekretärkapid tekkisid XVIII sajandil. Need kaunistasid daamide tubasid. Justnimelt lahtikäiva laua taga kirjutas õrnem sugu enda kirjasid. Selle tulemusena, nagu on juhtunud paljude teiste kitsa funktsionaalsusega esemetega, väikese mööblieseme funktsionaalsus laienes. Neid hakkasid kasutama ka need inimesed, kelle jaoks äripaberitega tegelemine oli äravõetamatu elu osa.

Lahtitõmmatavate sahtlite suur hulk lubab läbimõeldult sorteerida märkimisväärset infomaterjalide hulka. Professionaalsed majandusteadlaset ja juristid teavad, kui palju dokumentatsiooni on vaja oma asja ajamiseks. Samuti lihtsustab ta kodumajapidamist. Lisaks kõigele eelnevale on selline haruldane ja ebatavaline mööbliese soliidseks koduinterjööri kaunistuseks.

Vanaaegseid olmeesemeid on vanasti saanud endale lubada vaid väike majanduslikult kindlustatud inimeste ring. Seoses sellega valmistati miniatuurseid kappe väärispuidust. Tihtipeale kasutasid mööblimeistrid toorainena:

  • peent punast puitu;
  • õilsat pähklipuu puitu;
  • tugevat tammepuitu.

Vanasti olid mööbelsepad kaunistuste loomisel meistrid

Sekretärkappe dekoreeriti kallihinnaliste kilpkonna kilpidega, kullatud ja hõbedase keeruka inkrustatsiooniga, filigraansete nikerdustega. Väga armastatud olid lahtitõmmatavad elemendid, mida oli võimalik lukustada elegantse lukuga. Vanaaegsetes esemetes võib tihtipeale leida salakohti, kuhu peideti kõige tähtsamad ja väärtuslikemad paberid.

Tõelised antiigi hindajad on kindlasti huvitatud unikaalsest ja stiilsest tarbeesemest. Kui paigutada see edukalt elu- või magamistuppa, õnnestub luua laitmatu interjöör, mis räägib omaniku suurepärasest maitsest ja jõukusest.


Tootevõrdlus (0)Sekretärkapp valgustusega
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Rootsi Materjal: mahagon Seisukord: vana

349.00€ Hind käibemaksuta: 290.83€

Sekretärkapp tammepuidust
Valmistamisaasta: 1890 Päritolumaa: Rootsi Materjal: tammepuit Seisukord: antiikne

189.00€ Hind käibemaksuta: 157.50€

Sekretärkapp nikerdustega
Valmistamisaasta: 1890 Päritolumaa: Rootsi Materjal: kasepuit Seisukord: antiikne

249.00€ Hind käibemaksuta: 207.50€

Sekretärkapp männipuidust
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Rootsi Materjal: männipuit Seisukord: vana

249.00€ Hind käibemaksuta: 207.50€

Sekretärkapp mahagonist
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Rootsi Materjal: mahagon Seisukord: vana

139.00€ Hind käibemaksuta: 115.83€

Sekretärkapp intarsiaga
Valmistamisaasta: 1930 Päritolumaa: Rootsi Materjal: tammepuit Seisukord: antiikne

199.00€ Hind käibemaksuta: 165.83€

Näidatud 1 kuni 6. Kokku on 6 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)