Täisväärtuslik puhkus on võimalik vaid voodis


Tavapäraselt paigutatakse voodi magamistuppa. Tihtipeale moodustab see ruumi funktsionaalse tuuma, mis on mõeldud puhkamiseks ja magamiseks.

Voodi iseloomustus

Vanasti valmistati seda traditsioonilist mööblieset prussidest. Pole ka imestada, sest puidust tehtud voodi on kõige keskkonnasõbralikum ja müübivam kaup mööblisalongides.

Eelmistel sajanditel ei hoidnud väärismööbelsepad sängi valmistamisel väärispuitu kokku. Näiteks tammepuidust voodi eristub oma vastupidavusomaduste poolest ning on võimeline teenima enda omanikke aastasadade kaupa, selline voodi on jäänud tänase päevani kõige kvaliteetsemaks kaubaks. Ega ajaloolased ei ole juhuslikult kuulnud suurepärastest punasest, pähklipuu, lehise puidust ja muudest väärispuitudest valmistatud mööbliesemete kohta.

Jõuka ülemkihi seas olid väga populaarsed baldahhiiniga mudelid. Baldahhiin on tekstiilne ehisvari, mis kaitseb tuuletõmbuse ja võõraste pilkude eest ning suvel lisaks ka tüütavate putukate eest. Kaasaegse klassifikatsiooni järgi on olemas järgnevaid magamistoa voodeid:

  • poola (tagasihoidliku välimusega kitsas ühekohaline säng);
  • prantsuse (tõeline kunstiteos, mille all peetakse silmas elegantset lossistiilis mööblieset, mis on peenelt dekoreeritud laitmatu inkrustatsiooniga, dekoratiivsete nikerduste ja filigraansete kuldsete kaunistustega).

Magamisaseme konstruktsioonis ei ole aastatega märkimisväärseid muutusi toimunud. Ultramoodne säng, kui ka antiik voodi:

  • neljast jalast;
  • raamist;
  • peatsist;
  • madratsist.

Kasutatud mööblil on alati olnud eriline väärtus, sest see säilitab endast mitmete põlvkondade ajalugu, mäletab tuntuid isiksusi, selle kvaliteet on läbinud proove mitmete sajandite vältel. Kõikide nende omadustega saab julgelt arvestada ka kasutatud voodi puhul. Naised on traditsiooniliselt magamisaset austanud, seepärast on see saanud hiiglaslikul hulgal tähelepanu ja hoolt. Ükski muu mööbliese ei ole kunagi saanud tunda taolist armastust ja jumaldamist.

Soov osta antiikmööblit viib teid alati antiigipoodi. Voodite müük igapäevaselt. Peaasi on mitte unustada antiikesemete poodi külastada.


Selles kategoorias ei ole hetkel ühtegi toodet.