Klassitsism interjööris ning klassikalised ruumilahendused

Klassitsism on igavene, mittevananev ja väga populaarne stiil interjööri disainis. Luksuslikkus, antiikesemed, kõrge kvaliteet ja elatustase – just neid vajavad kaasaegsed laitmatu maitsega aristokraadid.

Klassitsistlik stiil on hea oma universaalsuse poolest. See oli loodud losside ja luksusliku elu jaoks. Kaasaegsed kontorid, salongid, restoranid ning isegi väiksemad korterid, mis on sellises stiilis kujundatud, muutuvad ning näevad välja väga orgaanilised. Sellele stiilile on iseloomulik:

  • Kõikide elementide harmoonia;
  • Luksuslikkuse ja vaoshoituse kombinatsioon;
  • Ilu, kuid üleliigsete elementide puudumine;
  • Vaoshoitud värvid ja pehmed toonid;
  • Lillelised motiivid ja kerge romantilisus;
  • Peen dekoor;
  • Kõrge mugavustase;
  • Kõrge kvaliteet ja kõikide materjalide kallihinnalisus.

Ei ole võimalik endale ette kujutada klassitsismi kombinatsioonis plastiku, odava tapeedi või maitsetute mööbliesemetega. Sellega käib kokku vaid antiik, mälestusesemed ning kallihinnalised kaunistused. Selline interjöör on nagu ajamasin, mis viib meid tagasi viktoriaanlikusse ajastusse. Rahu, luksuslikkuse ja külluse nautimine – need on klassikalise sisekujunduse eesmärgid.

Klassika hõnguline mööbel

Klassikalise interjööri hingeks on mööbel. Klassitsism eeldab vaid kvaliteetseid looduslikke materjale: metalli, klaasi, peegleid ja puitu. Polsterdus peab olema kallihinnaline, luksuslik ja vastupidav. Kogu mööbel on loodud luksusliku ja mugava elu jaoks.

Massiivsus ja gratsioossus on selle stiili veel üheks iseloomulikuks kombinatsiooniks. Klassitsism mööbel on raske, massiivne ja loodud vastu pidama sajanditeks. Kuid seejuures on sellele omased peened vormid, kumerused, asümmeetria ja vormide luksuslikkus.

Dekooris võib kombineerida monumentaalsust ja peensust. Voolitud raamides peeglid, massiivsed kolonnid, lauad, kapid, sealsamas aga ka uhked portselankujukesed, vaasid, nikerdatud laekad, peentel kumerdatud jalgadel kohvilaud, armsad tumbad – kõik need loomulikult pastellvärvides ning kindlasti kaunistatud kulla, pronksi või hõbedaga!

Klassitsism on laitmatu stiil kaasaegse interjööri jaoks. Kontor, salong, korter või maja, stuudio – iga kaasaegne ruum, olenemata selle planeeringust või gabariitidest, saab omale uue elu, milles on tunda kuninglikku küllust ja luksuslikkust!


Tooted puuduvad.