Chesterfieldi stiil ja selle eripärad

Viktoriaanlik ajastu jättis kaasaegsele disainimaailmale hiiglasliku pärandi. Unikaalne stiil Chesterfield on suur „kaev“, millest disainerid ammutavad väsimatult inspiratsiooni.

Täielikult inglispärane, range ja väga atmosfäärne stiil Chesterfield on praegu eriti aktuaalne ning täiendab veatult 21. sajandi interjööritendentse. Selle rangus, ambitsioonikus ja kerge aristokraatsus kombinatsioonis peene lohakusega paelub. Stiili eriliseks plussiks on universaalsus. Chesterfieldi stiilis mööbel ja dekoor võivad laitmatult täiendada nii modernses, loft-, öko-, kantri- kui ka paljudes muudes stiilides interjööre.

    Põhilised eripärad ja tunnusjooned:
  • Looduslikud materjalid (nahk, puit);
  • Loomulikud värvitoonid;
  • Vaoshoitus;
  • Maksimaalne funktsionaalsus;
  • Üleliigse dekoori ja ekstravagantsuse puudumine;
  • Kompaktsus;
  • Lihtsad sümmeetrilised vormid.

Chesterfieldi stiil on ideaalne kontori, töökabineti või isegi elutoa kujundamiseks. See loob hubase atmosfääri turvalisuse, mugavuse ja stabiilsuse tundega. Selles stiilis valitseb ideaalne kord, kuna iga väiksemgi detail on oma koha peal.

Legendaarne diivan, millel on oma nimi

Chesterfield on diivan, mille kohta on kuulnud kõik, ja mida ei ole võimalik esimesest pilgust mitte ära tunda. Loomulikult on see tepitud nahkdiivan inglise stiilis interjööri tunnuseks ja esindusnäoks. Madalad jalad, ideaalne sümmeetria, ehtne loomuliku värvi nahk, sügav rombikujuline suurte ümarate nööpidega muster ning mis kõige tähtsam: selle vorm.

Diivanil on lihtne kandiline vorm, selle küünartoed ja selg asuvad aga rangelt ühel tasemel. Selle diivani küünartoed on teostatud teovormis, mis lisab rangusele romantilisuse ja peensuse noote.

Diivani laius võib olla erinev, sellega saab täiendada nii suure avara elutoa kui ka kompaktse kabineti sisustust. Lisaks võivad diivanil olla ka „sugulased“: sarnase teostusega pehmed hubased tugitoolid, toolid ja tumbad. See loob stiilse ansambli ning kaunistab kaasaegse toa inglisepärast interjööri.

Chesterfield stiil on loodud aristokraatidele, kes hindavad kõiges korda, ilu ja ideaalsust. Selles ei ole ühtegi üleliigset rõhutust, kõik on harmooniline ja rahulik. Sellise mööbliga toas on tunda elu terviklikkust, rahu ja kindlameelsust igas päevas ning sellise interjööriga on ideaalne teha produktiivset tööd ja nautida puhkehetki!


Tooted puuduvad.