Barokk – luksuse ja täiuslikkuse sümbol

Barokk mööbel aitab rõhutada teie kodu prestiiži ja ruumikust. See kaunistab peeneid elu- ja magamistubasid ning on glamuuri ja luksuslikkuse sümbol. Stiili surematu populaarsuse saladus on seega iseenesest mõistetav– heaolu ja aristokraatlikust rõhutavad esemed on olnud alati suures nõudluses.

Mis lubab luua barokkstiili

Barokkstiilile on iseloomulikud hiilgus ja suursugusus, kõverdatud jooned ning peeglite rohkus. Dekooris esineb palju kullatisi ja nikerdusi. Suurt tähelepanu pööratakse interjööri esemeid kaunistava ja mööblifurnituuri hulka kuuluva tekstiili rikkalikkusele. Barokiajastut peetakse omavahel teostuse ja värviviimistluse poolest kokkusobiva mööblifurnituuri ja seinapaneelide esivanemaks.

Barokkmööbel peab ilmtingimatab olema valmistatud väärispuidust. Tähtis on selle kõrge kvaliteet, ilu ning külluslikult kaunistatus. Suurepäraseks leiuks oleks antiikmööbel. Sellest saaks kompositsiooni keskpunkt, mille ümber hakatakse üles ehitama terviklikku pilti. Barokkmööbel sobib orgaaniliselt linnast väljas asuvate majade ning avarate kõrgete lagedega korterite sisekujundusse. Akntiikse barokkmööbli ostmisel on mitmeid eeliseid:

  • saate vahetult kokku puutuda paeluva ajalooga;
  • antiikmööbli hinnad ajapikku vaid tõusevad ning sellest võib saada soodne investeering;
  • kindlus, kvaliteet ja ilus, mida on aastatega proovile pandud.

Luues selles stiilis interjööri on tähtsaks komponendiks barokk kunst: peened kujud, skulptuurid ning maalid. Võib valida erineva temaatikaga maale, sest tolle aja kunstnike töödes põimuvad omavahel kokku reaalsus ja fantaasia, religioossed stseenid, mille juures on rõhutatud ka avameelsust. Dekooris kasutatakse Rubensi, Caravaggio ja Rembrandti hilise perioodi töösid, milles tegelaste ja sündmuste kujutistes valitsevad tundlikkus ja naturalism.


Tootevõrdlus (0)Küünlajalad seinale messingist
Valmistamisaasta: 1950 Päritolumaa: Rootsi Materjal: messing Seisukord: vana

29.00€ Hind käibemaksuta: 24.17€

Teie võit: 100.01€
Söögilaud koos kuue tooliga
Söögilaud koos kuue tooliga
Valmistamisaasta: 1920 Päritolumaa: Rootsi Materjal: tammepuit Seisukord: antiikne

590.00€ 490.00€ Hind käibemaksuta: 408.33€

Näidatud 1 kuni 2. Kokku on 2 tulemus(i) ja 1 lehekülg(i)