Sekretärkapp on mugav koht dokumentide hoidmiseks
Sekretärkappi eripäraks on lahtikäiv plaat, mille funktsionaalseks eesmärgiks on kasutamine lauana. Veel kolm aastakümmet tagasi tegid usinad õpilased selliste „koolipinkide“ taga koduseid töid ning valmistusid ette kooliks.
Kappi eripärad
Sekretärkapid tekkisid XVIII sajandil. Need kaunistasid daamide tubasid. Justnimelt lahtikäiva laua taga kirjutas õrnem sugu enda kirjasid. Selle tulemusena, nagu on juhtunud paljude teiste kitsa funktsionaalsusega esemetega, väikese mööblieseme funktsionaalsus laienes. Neid hakkasid kasutama ka need inimesed, kelle jaoks äripaberitega tegelemine oli äravõetamatu elu osa.
Lahtitõmmatavate sahtlite suur hulk lubab läbimõeldult sorteerida märkimisväärset infomaterjalide hulka. Professionaalsed majandusteadlaset ja juristid teavad, kui palju dokumentatsiooni on vaja oma asja ajamiseks. Samuti lihtsustab ta kodumajapidamist. Lisaks kõigele eelnevale on selline haruldane ja ebatavaline mööbliese soliidseks koduinterjööri kaunistuseks.
Vanaaegseid olmeesemeid on vanasti saanud endale lubada vaid väike majanduslikult kindlustatud inimeste ring. Seoses sellega valmistati miniatuurseid kappe väärispuidust. Tihtipeale kasutasid mööblimeistrid toorainena:
- peent punast puitu;
- õilsat pähklipuu puitu;
- tugevat tammepuitu.
Vanasti olid mööbelsepad kaunistuste loomisel meistrid
Sekretärkappe dekoreeriti kallihinnaliste kilpkonna kilpidega, kullatud ja hõbedase keeruka inkrustatsiooniga, filigraansete nikerdustega. Väga armastatud olid lahtitõmmatavad elemendid, mida oli võimalik lukustada elegantse lukuga. Vanaaegsetes esemetes võib tihtipeale leida salakohti, kuhu peideti kõige tähtsamad ja väärtuslikemad paberid.
Tõelised antiigi hindajad on kindlasti huvitatud unikaalsest ja stiilsest tarbeesemest. Kui paigutada see edukalt elu- või magamistuppa, õnnestub luua laitmatu interjöör, mis räägib omaniku suurepärasest maitsest ja jõukusest.