Suurepärase mugavuse tagab pehme mööbel
Pehme mööbel on rahvastiku valdava enamiku seas püsivalt nõutud. See on ka kergesti selgitatav: taolistel sisustuselementidel on mitmeid eeliseid.
Mugavate mööbliesemete eripärasused
Istumiseks ja pikutamiseks mõeldud olmeesemeid vooderdatakse mugavustaseme tõstmiseks erinevate materjalide ja furnituuriga. Tekstiilmaterjalina kasutati algul veluuri, gobelääni ja muid katsumisel meeldivaid kangaid. Hiljem muutus moodsaks naturaalne nahk, žakaar. Väiksema eelarvega ostjate meelitamiseks hakati kasutama isegi puuvilla.
Toodete karkassi valmistati väärispuidust. Vanasti armastati pähklipuu ja punast puitu. Edaspidi omandasid tootjad odavamaid materjale:
- mänd;
- kuusk;
- kask;
- lepp;
- vineer;
- puitlaastplaat;
- puitkiudplaat.
Kui pidada silmas kasutatud mööblit, siis see eristub oma stilistilise teostuse poolest. Antiiksed esemed on valmistatud ühes järgnevatest stiilidest:
- rokokoo;
- renessanss;
- barokk.
Vanasti meeldis meistritele kaunistada enda loomingut kullatisega, laitmatu inkrustatsiooniga ning elegantsete nikerdustega. Hilisematel väärismööbelseppade teostel juba ülearune ekstravagantsus ja suursugusus puudub. Olmeesemed muutusid funktsionaalsemaks ja läbimõeldumaks. Tänasel päeval võib kasutatud pehme mööbel olla meelepärane isegi kõige nõudlikumale ostjale. Kaasaegse tööstuse võimalused on laiad. Need on arvestatud välja lastavate toodete kõrgele variatiivsusele.
Mööbligarnituur harmoniseerib
Tihtipeale valivad kliendid pehme mööbli komplekte, mis reeglina koosnevad diivanist ja tugitoolidest. Seejuures näeb iga elemendi konstruktsioon ette transformeerumise, et võimaldada puhkust ka pikali olekus. Komplekti lisadena toodetakse tumbasid, banketipinke jne. Tasub eraldi mainida ka diivanipatju, mida peetakse meeldivaks aksessuaariks, mis tagab suuremat mugavust. Lisaks on need teatud dekoratiivelementideks, mis kaunistab mööbli konstruktsiooni. Siiski ei soovitata diivanipatjadel magada.